Gündem

Başakşehirde sahte alkolden zehirlenen 2 kişi öldü

İstanbul Başakşehir’de Türkmenistan uyruklu 28 yaşındaki HudaynazarH. ile aynı evde yaşayan arkadaşları eve geldiklerinde arkadaşlarının hareketsiz yattığını görünce çevredekilerden yardım istedi.

Hudaynazar’ın evinin karşısından bulunan bir binadaki ikiile Güvercintepe Mahallesi’nde 2daha rahatsızlanıncayerlerine çok sayıdave polis ekibi sevk edildi.

2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 2 KİŞİNİN DURUMU AĞIR

İhbar üzerineyerine gelenekipleri evlerinde hareketsiz yatan P.K. ile HudaynazarH’ninhayatlarını kaybettiğini belirledi.

Türkmenistan uyruklu olan farklı adreslerdeki 4kişi iseekiplerince hastaneye kaldırıldı.

Hastaneye kaldırılan 2 kişinin ise durumlarının ağır olduğu belirlendi.

GÖRME KAYBI VE DÖNMESİ ŞİKAYETİ OLDU

Bu sırada haberi alarakyerine gelen zehirlenenlerin yakınları da görme kaybı vedönmesi şikayetlerini polislere iletinceyerine112 ekipleri çağırıldı.

2sağlık ekiplerinceedilirken, hayatını kaybeden ve hastaneye kaldırılanların hepsinin Türkmenistan uyruklu olduğu belirlendi.

Sıradaki Haberi Oku  Afganistan Barış Süreci İstanbul Konferansı ertelendi

“ARKADAŞIMIZ UYANMIYOR”

Olayı  anlatansahibiBayram Daş, “Arkadaşları geldi yanıma ‘arkadaşımız uyanmıyor’ dedi. Ben de ‘belki uykusu ağırdır sertçe vurun dedim. . Gittim baktım ki çocuk vefat etmiş. Sonra polisi aradık, ambulansı aradık geldiler baktılar ölmüş. Aradan yarım saat sonra bir başka sokaktan daha ölüm haberi geldi. Sonra karşı binadan iki kişininalamadığı haberi geldi. Nedeniyle ilgili henüz net bir bilgi yokalkolden diyorlar. Türkmen hepsi. Ben içeride bir şey görmedimmemurlar içkileri çıkarttılar. ” dedi.

EVDE BİDON İÇİNDE ALKOL BULUNDU

Başakşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de olayın yaşandığı binalarda incelemelerde bulundu.

Yapılan incelemelerde bir binada bidonlar içinde bir miktar alkol, huni ve şişelere rastlanıldı.

Sıradaki Haberi Oku  Resmi Gazete başlıkları