Gündem

Antalya’da sahte maske ve kaçak akaryakıt operasyonu

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından koronavirüs salgını tedbirlerine karşılık kullanılan tıbbi maske, dezenfektan gibi ürünleri merdiven altı tabir edilen yerlerde tamamen sağlıksız şekilde üreterek piyasaya sürmeye çalışanlara yönelik operasyon yapıldı.

42 BİNDEN FAZLA SAHTE MASKE

Son bir hafta içinde 6 iş yeri ve 1 araçta yapılan aramalarda 42 bin 620izinsiz vekoşullarınaolmayan maske, 45 bin 700 metre maske yapımında kullanılmak üzere olan kumaş, 13maske imalatında kullanılan dikim ve kesim makineleri, 500 litre sağlıksız koşullarda imal edilen dezenfektan, 372 litre antibakteriyel solüsyon jel, 419cinsel içerikli ürün (Macun) ile11 litreyapılmış şişelenmeye hazır vaziyette içki ele geçirildi.

Olayla ilgili yakalanan 10 şüpheli hakkında Cumhuriyet Savcısının talimatına istinaden “TCK-186” ve “5607 Sayılı Kanun’a Muhalefet” suçlarından adli işlem yapıldı.

Sıradaki Haberi Oku  İran 22 milyon 500 bin kişiye koronavirüs testi yaptı

6 BİN 900 LİTRE KAÇAK AKARYAKIT

Yine Antalya’da kaçak akaryakıtı piyasaya sürmeye çalışanve organizasyonlara yönelik yapılan çalışmalarda ise 6 bin 900 litre kaçak akaryakıt ile 21kaçak akaryakıtların bulunduğu plastik tank ele geçirildi. Şüpheliler tarafından kaçak akaryakıtın sevkinde kullanılan 2 araca da el konuldu. Olayla ilgili yakalanan 2 şüpheli hakkında Cumhuriyet Savcısının talimatına istinaden “5607 Sayılı Kanun’na Muhalefet” suçundan adli işlem yapıldığı bildirildi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri