Gündem

Analog Çekim ve Dijital Çekim Arasındaki Fark

Analog Çekim ve Dijital Çekim Arasındaki Fark

Analog fotoğraf çekimleri özellikle sanatsal fotoğraflar çekmek isteyenlerin tercih ettiği bir çekim türüdür. Dijital fotoğraf makineleri çıkmadan önce çok kullanılan bu çekim yöntemi günümüzde dijitalleşmenin rahatlığı karşısında nadiren kullanılır hale gelmiştir.

Ancak Anıl Uzun gibi fotoğraf sanatçıları için hala en değerli yöntem analogdur. Çünkü bu yöntemde çekim yapan sanatçıya daha çok iş düşer ve kişisel yetenek fotoğraf kalitesini etkiler. Gerçek sanat fotoğrafları bu yöntemle çekilebilir desek pek de yanlış olmaz.

Anıl Uzun Blog Web Sitesi

Anıl Uzun, tutkunu olduğu analog fotoğrafçılık hakkında kazandığı bilgi ve birikimi kendi adıyla açılan blog web sitesinde paylaşıyor. Artık piyasada az bulunan analog fotoğraf makinelerinin nereden ve nasıl bulunabileceği hakkında ve analog çekimler hakkında çok kıymetli içerikler hazırlıyor.

Sıradaki Haberi Oku  Rize’de kolonları çatlayan 11 katlı bina boşaltıldı

Analog fotoğraf çekimlerini tavsiye etse de şu konuda genç fotoğrafçıların dikkatini çekiyor. Analog fotoğrafçılık biraz masraflı olabilir. Çünkü ucuz makine bulmak mümkündür ancak pozlu çekim yapıldığı için poz almak ve fotoğrafları bastırmak belli bir bütçe ister. Bu nedenle makine almadan önce bu alana olan ilginin geçici bir heves olmamasından emin olmak gerekir.