Gündem

Amor nedir

Türkçeye Fransızcadan giren ve dilimize yerleşen zamanla kullanılmakta ve tedavülden kalkan amor’u çoğumuz belki de hiç duymamıştır.Aşırı sevgi ve bağlılık anlamına gelen bu sözcük, özeliklegibi ulvi kavramlarda karşımıza çıkıyor.Kelime anlamı olarakbağlarıeden amor, günümüz dilinde pek rastlamıyoruz. Eskimiş birolarak hafızalarda unutulmuştur.

“BEN SENDE TUTUKLU KALDIM”

Türk müziğinin sevilen ismi Sezen İzmit escort Aksu ‘nun başlıkta belrttiğim şarkısını sanrım bilmeyenimiz yoktur. Dinleyenleri derin duygulara sevk eden bu şarkıda “tutuklu” kalmak, sevginin ve bağlılığın radikalliğini bize gösteriyor.Amoru bu bağlamda değerlendirirken aşırı ve tutkulu bir sevginin bize örneğini sunuyor.

VAZGEÇMEK YOK

Amor sözcüğün temelinde vazgeçmek, pes etmek, boş vermek, kendi olağan akışına bırakmak gibi durumlar söz konusu değildir. Aksine karşı cinslerin birbiriyle olan bağlılıklarını perçinleştiren büyülü bir sözcüktür amor. Yani, vazgeçmek yok.

Sıradaki Haberi Oku  Cibuti’de ilk koronavirüs vakası tespit edildi
Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri