Gündem

Altun, yaşlılara karşı davranış konusunda uyardı

Koronavirüs vakalarının Türkiye’de görülmesi sonucu 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkması yasaklandı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise yaşlılara karşı davranış uyarısında bulundu.

YASAL İŞLEMLER YAPILACAK

Altun, “Büyüklerimizi taciz eden, onlarıdüşürmeye çalışan, rızaları olmaksızın görüntüleyen, sosyal medyada alay ve linç konusu yapan kişiler hakkındayasal işlemler yapılmaktadır.” dedi.

Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, alınan önlemlerin 65 yaş ve üzeri vatandaşları salgına karşı korumak için olduğunu belirtti.

GÖRÜNTÜLER ÜZÜCÜ

Yasağa rağmen sokağa çıkan yaşlılara yapılan müdahaleleri gören Altun,  vatandaşların diğer bütün vatandaşlar gibi ülkenin asli üyeleri vebüyükleri olduğunu vurguladı.

Sosyal medya mecralarında 65 yaşını dolduran vatandaşlara yönelik tahkir edici bazı görüntü ve söylemlerinin dolaştığı görüntüleri üzülerek gördüklerini belirtti.

Sıradaki Haberi Oku  Bakan Gül: Karantinaya uymamak suçtur

KORONOYLA MÜCADELEDE KARARLILIK VURGUSU

Salgın sonrasıvatandaşların hedef haline getirildiğini belirten Altun, “Bilinmelidir ki bu saldırganlığa ve ayrımcılığa göz yuman, alkış tutan herkes dayanışma ruhumuzu zedelemektedir. Büyüklerimizi taciz eden, onlarıdüşürmeye çalışan, rızaları olmaksızın görüntüleyen, sosyal medyada alay ve linç konusu yapan kişiler hakkındayasal işlemler yapılmaktadır. Koronavirüse karşı mücadelemiz devlet vebirlikteliğiyle kararlılıkla sürmektedir.” dedi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri