Alkol Fiyatları

Türkiye’de alkol fiyatları sürekli olarak değişim göstermektedir. Neredeyse dünyanın en yüksek fiyatlı alkolü ülkemizde satılmaktadır. Uzun zamandır yürürlükte olan yasa gereği alkollü içecek fiyatlarında çok yüksek oranlarda vergi uygulanmaktadır. Dolayısıyla fiyatlarda buna istinaden oldukça yüksek olmaktadır. Tüketiciye sunulan alkol fiyatlarından neredeyse yüzde 60 oranında vergi alınmaktadır. Bunun dışında çok sık zamlanan alkol fiyatları sürekli değişmektedir. Güncel alkol fiyatlarıyla sizleri hem bilgilendireceğiz hem de 1 Ocak 2021 yılında geçerli olacak alkollü içecek fiyatlarını da görmenizi sağlayacağız.

 

35’lik Votka Fiyatları

 

Rusların en çok tükettiği alkollü içecek olarak bilinen votka, renksiz, tatsız ve kokusuzdur. Kimisi sek olarak küçük şotlar halinde içmekten zevk alsa da genellikle bir meyve suyuyla karıştırılıp tüketilmektedir. Eğer votka shot yapılmayacaksa gazlı içecekle kokteyl yapılmamasında fayda vardır çünkü gazlı içecekler votkanın tadını zaman geçtikçe acılaştırır ve ağırlaştırır. Bu yüzden zevkinize göre gazsız bir meyve suyuyla karıştırmanızda fayda vardır. Votkanın kalitesi hangi tahıldan fermente edildiğine, fermente edilmeye hazırlanırken kaliteli bir su ile mi karıştırılıp karıştırılmadığına ve distile süresine göre değişmektedir. Hangi tahıldan yapıldığına göre damakta bıraktığı his değişir ancak hepsi de daha önce belirttiğimiz gibi renksiz, tatsız ve kokusuzdur. Fiyatları ise nerede distile edildiği, damıtmada kullanılan malzemeler ve depolama şekillerine göre farklılık göstermektedir. Güncel 35’lik votka fiyatları ise, yerli üretim 35’lik votkalar 66,5 TL,  ithal bir 35’lik votka fiyatı ise 85TL’dir. Bunlar ortalama fiyatlardır ve markaya göre değişim göstermektedir.

Sıradaki Haberi Oku  Korona günlerinde nefisyemekcom öneriyor #evdeyimpişiriyorum

 

35’lik Viski Fiyatları

 

  • Viski arpa, buğday, mısır ve çavdarın fermente edilerek damıtılmasıyla elde edilip, ahşap fıçılarda dinlendirilen bir alkollü içecektir. Zevke göre, çeşitli meyve sularıyla ya da sek olarak içilebileceği gibi mutlaka soğuk tüketilmelidir. Bu yüzden tüketmeden 1-2 saat önce mutlaka dolapta bekletilmesi gerekir. 35’lik viski fiyatları da markasına göre değişmektedir, şu an güncel olarak 35’lik Jack Daniels Viski 139.90 TL iken, 35’lik passapor viski 74.50 Tl’den satışa sunulmaktadır. Bu fiyat aralığında çeşitli markalarda 35’lik viski bulmak mümkündür.