Gündem

ABden kayyumlara ilk tepki

Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak koronavirüs ile mücadele konusunda Türkiye ile dayanışma içerisinde olduğunu bildirdi.

Sanchez Amor, “Korona ile mücadele ortak bir eylem. İspanya kökenli biri olarak bunun ne tür acılaraolabileceğini iyi biliyorum. Türk halkı ve gece gündüz çalışanekipleri ile dayanışma içinde olduğumu belirtmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

GAZETECİLERİ AKTİVİSTLERİ BIRAKMAK İÇİN FIRSAT

Amor, “Haberlerde koronavirüs ile mücadele kapsamında Türk hükümetinin cezaevinde bulunan bir çok tutukluya yönelik af getirme planları konuşuluyor. Haksız yere tutuklanan yüzlerce gazeteci, akademisyen, avukat ve insan hakları savunucularını serbest bırakma zamanı.” dedi.

“HDP’Lİ BELEDİYELERE KAYYUM ATANMASI DOĞRU DEĞİL”

HDP üyelerinin görevden uzaklaştırılmasına tepki gösteren Nacho Sanchez Amor, “Buzamanlarda bile hükümetin halkın iradesini hiçe sayarakdemokrasiyi ihlal etmesi anlaşılır birdeğil.” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  GRAMMY ADAYLARINDAN LOUKE TÜRK İSİM İLE ÇALIŞIYOR. İLKE İMZA ATAN İSİM; SİNAN SİNER
Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri