Gündem

ABD istihbaratı Trumpı koronavirüs için uyardı iddiası

Washington Post’un konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde, ABD istihbaratının ocak ve şubat ayındaki raporlarında, hem Trump yönetimini hem de Kongre’yi, Çin’de görülen Kovid-19 konusunda uyardığı kaydedildi.

“TRUMP’A ‘SALGIN’ UYARISI YAPILDI”

Haberde, kaynakların raporlarda virüsün neABD’ye ulaşacağı konusunda bir tahminde bulunmadığı ancak, Çin’deki salgının gerçek boyutunun saklandığı ve yakında bir “pandemi” halini alacağının belirtildiği aktarıldı.

Gazetenin haberinde, “Sürekli gelen raporlara rağmen, Trump, virüsün ABD’ye yönelik tehdidinigörmeye devam etti. Aynı şekilde Kongre üyeleri de Kovid-19 bu ay başında ülkedebiralana kadar, bu durumu önemsemedi.” ifadesine yer verildi.

BEYAZ SARAY: “MİDE BULANDIRICI VE UTANÇ VERİCİ”

Washington Post’un haberi hakkında CIA ve Ulusal İstihbarat Ofisinden herhangi biryapılmadı ancak Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Hogan Gidley şunları kaydetti:

Sıradaki Haberi Oku  Piyasalarda bugün

“Medya ve Demokratlar sadece saçma ve gayrimeşru bir azil sürecine odaklanırken, Başkan Trump, Amerikan halkının sağlığını, varlığını ve güvenliğini korumak için tarihi, agresif önlemler almıştı. Adı açıklanmayankaynakların tarihi yeniden yazmaya çalışması, mide bulandırıcı, aşağılık ve utanç vericidir.”

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri