Genel

Yeni Nesil Su Deposu Yalıtımı

 

 

Su depoları, binalarda bulunan içme suyunu güvenli ve sağlıklı bir şekilde depolayıp, tüm binaya ulaştırmakla sorumludur. Yılın her günü suyun sağlıklı kalmasını sağlamak için su deposu temizliği ya da su deposu yalıtımı yapılması şarttır. Su deposu içerisine zararlı veya yabancı maddelerin girmesi insan sağlığı için büyük bir risktir. Bunu engellemek ise oldukça basittir ve sadece OKisttas.com.tr su deposu temizliği ve izolasyonu hizmetinden yararlanmaktan geçer.

 

Depo su kaçırıyorsa büyük ücretler ödeyip yeni depo almaya da gerek kalmaz, isttas.com.tr su deposu temizliği ve izolasyonu hizmetiyle su kaçıran depoyu yeni hale getirip uzun yıllar boyunca yeni gibi kullanılmasını sağlar.

 

Su Deposu Yalıtımı Nedir?

 

İçme ve kullanma suyuna uygun olarak yapılan kaplamalar ile OK su deposu yalıtımı sağlanır. Bu sayede su kaçağı olmaz ve su steril bir şekilde su deposu dezenfektesi ile de depo içerisinde tutulur. Depo türüne uygun olan malzemeler seçilerek, depo ömrü uzatılır.

Sıradaki Haberi Oku  HD Film İzleme Yerleri

 

Eskiyen su depoları su deposu yalıtımı ile ilk günkü haline getirilir. Böylece büyük su kaplama haznesi olan depo sağlıklı ve steril bir şekilde kullanıma hazır hale getirilir.

 

Depo içerisinde su kaçağı veya sızıntı var ise bu yerler tespit edilir. Daha sonra depoya uygun olan malzemeler ile harç yapılır ve tespit edilen yere uygulanır. Böylece depo yalıtımı yapmadan önce su kaçağına sebep olan yerler tamir edilir.

 

Depo içerisinde bulunan su steril bir şekilde muhafaza olmuyor ise OKsu deposu dezenfektesi ile bu sorun giderilir.

 

Su Yalıtımının Önemi

 

Binaların ömrünü belirleyen en büyük etkenlerden biri sudur. Su deposunda gerçekleşen sızıntı bina ömrünü etkileyerek taşıma kapasitesini aşağıya çeker. Su alan binalarda küf ve mantar oluşumu gerçekleşebilir. isttas.com.tr su deposu temizliği ve izolasyonu sayesinde olası depremlerde çatlak veya sızıntıların önüne büyük bir ölçüde geçilir. Böylece bina ömrünü etkileyen sorun ortadan kalkarak insan sağlığı da olumlu yönde etkilenmiş olur. Bunun yanı sıra depo içerisinde oluşacak olan bakterilerin de önüne geçilir. Yabancı madde ve nesnelerin su deposunun içine girişimi veya oluşumu engellenir.

Sıradaki Haberi Oku  Dayanıklı Alarm Sistemleri

 

Su Deposu Yalıtımı Nasıl Yapılır?

 

Paslanmaz, plastik, beton, saç veya fayans su depolarının her birine ait olan yalıtım metodu yer alır. Bu sayede su deposunun su kaçırmasına veya dışarıdan su sızıntısı gerçekleştirmesine de engel olunur. Kullanılan kaliteli malzemeler ile de su deposu ömrü uzatılıp insan sağlı güvende tutulur. Suya karışmayacak ve solvent içermeyen malzemeler kullanılarak su deposu dezenfekte edilir ve steril bir hale getirilir.

 

İlk olarak su deposu basınçlı su ile yıkanır, yosun ve çamur gibi yabancı maddelerden arındırılır. 1 gün kurumaya alındıktan sonra depo yalıtım işlemi başlar. İnsan sağlığını etkilemeyecek olan yalıtım malzemeleri eşit miktara gelene dek karıştırılır. Bakterilerden tamamen arındırılması için deponun tabanına ve yan taraflarına yapılan karışım uygulanır. Bu işlem gerçekleştikten sonra 1. gün su deposu kurumaya alınır.

Sıradaki Haberi Oku  Güvenilir Halı Yıkama

 

  1. gün ise kontrol edilir ve su deposu dezenfektesi için gerekli işlemler yapılır. Dezenfekte edilen depo artık kullanıma ve insan sağlığına uygun ve yararlı bir hale getirilerek hazır olur. .