Genel

Work And Travel Nedir

Hem gezip hem de okumayı hayal eden pek çok genç bulunuyor. Bu gençler bazı koşullardan dolayı hayallerini gerçekleştiremiyor. Ancak work and travel projesi ile bu hayalini gerçekleştiren pek çok öğrenci bulunuyor.

Kimler Work And Travel Yapabilir

Work and travel programına katılmadan önce şartları araştırmak gerekiyor. Çünkü şartları taşımayan kişiler hiçbir şekilde programa alınmıyor. Work and travel programına girebilmek için öğrenci olmak gerekiyor. Öğrenci olmayanlar work and travel yapamıyor.

Öğrenci olmanın da bazı detayları bulunuyor. Bu detayları öğrenmek isteyenler work and travel nedir sorusuna yanıt arıyor. Öğrencilerin 4 yıllık herhangi bir bölümde okuyor olması gerekiyor. Çoğu öğrenci bu detayı kaçırıyor.

Work and travel programına genelde 18- 28 yaş arasındaki öğrenciler kabul ediliyor.

yerli araba,
fakirin sitesi,
oyun hilesi,
otomobil sitesi,
teknoloji sitesi,
mağazin sitesi,
alexa hileleri,
ilk site,
zengin sitesi,
birinci site,
aksaray haberleri,
bilecik haberleri,
bolu haberleri,
artvin haberleri,
iskenderun haberleri,
hatay haberleri,
izmir haberleri,
kilis haberleri,
konya haberleri,
mersin haberleri,
ankara hasta bakıcısı,
kocaeli haberleri,
muğla haberleri,
rize haberleri,
yalova haberleri,
karabuk haberleri,
diyarbakır haberleri,
hakkari haberleri,
afyon haberleri,
Sıradaki Haberi Oku  Bağlama Büyüsü Çeşitleri

Work And Travel Şirketleri Ne İş Yapar

Ülkemizde ve dünyada birçok work and travel acentesi bulunuyor. Bu acenteler öğrencilere work and travel hakkında bilgi veriyor. Work and travel acenteleri hizmet kalitesi, çalışma prensibi gibi sebeplerden dolayı farklılık gösterebiliyor. Work and travel acenteleri öğrenci ile ABD arasında köprü görevi görüyor.

Öğrencilere iş imkanını sunma, çalışma iznini alma, sağlık sigortasını yapma ve mülakatlara hazırlama işlemlerini work and travel acenteleri yönetiyor. Seçilecek olan acentenin ABD ile bağlantılarının kuvvetli olması gerekiyor. Aksi takdirde öğrenciler bazı sorunlarla karşılaşabiliyor.

Work and travel acenteleri, öğrencilerin kalacağı yeri de önceden ayarlıyor. Bu sayede öğrenciler oraya gitmeden pek çok sorunu halletmiş oluyor.

Sıradaki Haberi Oku  Zirve Açılış Organizasyonu

Work And Travel İş Seçenekleri

Work and travel programı ile yurt dışına çıkan öğrencilerin sayısı artıyor. Bu öğrenciler yeni işlerde çalışıyor. Çalışılan işler her zaman aynı olmuyor. Bazı öğrenciler restoranlarda çalışırken bazı öğrenciler giyim mağazalarında çalışıyor. İşverenler, öğrencilere maaşlarını maaş çeki ile veriyor.

Maaş çekinin alınabilmesi için öğrencinin Amerika’da banka hesabı açtırması gerekiyor. Banka hesabı açıldığı andan itibaren maaş çeki geçerli oluyor.

Work and travel programı ile Amerika’ya gidenler genelde fast food dükkanlarında çalışıyor. Fast food dükkanlarında çalışmak istemeyenler için farklı olanaklar da bulunuyor.