Genel

Ticari Kredi Sigortası Nedir?

 

 
şişli escort
Ticari Kredi Sigortası Nedir?

Ticari alacak sigortası, işletmenizi şüpheli alacaklardan koruyan bir risk yönetim aracıdır.

Alacak hesaplarınızı sigortalar ve işletmenizi müşteri iflası, temerrüt, politik riskler veya sigortacınızla kararlaştırılan diğer sebeplerden kaynaklanan ödenmemiş faturalardan korur. Kredi sigortası hem yurt içi hem de ihracat müşterileriniz için mevcuttur ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlanabilen esnek teminatlar sunar.

Ticari Alacak Sigortası, borçlu sigortası, ihracat kredisi sigortası ve alacak hesapları sigortası olarak da bilinir.

Ticari Alacak Sigortası Nasıl Çalışır?

Ne kadar dikkatli olursanız olun, müşterileriniz bazen ödeme yapamayabilir. Ön ödeme talep etmediğiniz veya kredi sigortası kapsamında olmadığınız sürece, bu sizi şüpheli alacaklara karşı savunmasız hale getirir.

Sıradaki Haberi Oku  Cinsel Sağlık Ürünleri

İşletmeniz kötü bir borcu karşılayabilir mi? 

Kredi sigortası nakit akışınızı korur. Müşterilerinizle olan ticaretinizi kapsar, böylece onlar batsalar veya size ödeme yapmasalar bile yine de ödeme alırsınız.

Ticari alacak sigortası, alıcınızın ödeme yapmamasına karşı sizi sigortalayarak çalışır, bu nedenle o müşteriyle olan her fatura, poliçenizin şartlarına kadar sigorta yılı boyunca karşılanır.

Her büyüklükteki işletme tarafından hem uluslararası hem de iç ticareti korumak için kullanılır. İşletmeler ayrıca bankalarla finansman ve işletme sermayesi sağlamalarına, yeni pazarları güvenle keşfetmelerine ve uygun kredi koşullarıyla yeni müşteriler çekmelerine yardımcı olmak için kredi sigortası kullanır.

Tüm sigorta türlerinde olduğu gibi, herkese uyan tek bir yaklaşım yoktur. Kredi sigortanızın seviyesi ve maliyeti ihtiyaçlarınıza göre belirlenir. Örneğin, kredi portföyünüzün büyüklüğü, müşterilerinizle ilişkili risk düzeyi ve pazarınızın yeri işinize özgü olacaktır. Bu nedenle çoğu ticari alacak sigortası çözümleri gereksinimlerinize göre uyarlanacaktır.

Sıradaki Haberi Oku  Desen'deyiz!

Finance&Insurance Ticari Alacak Sigortasında, bir Ticari Alacak Sigortası Poliçesi işletiyoruz. Bu, politikayı ihtiyaçlarınıza göre uyarlamamızı sağlar.

 

 

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri