Genel

Promosyon ürünler ve Reklam

Promosyon ürünler ve Reklam

Türkçe karşılığı olarak özendirme kelimesi kullanılan Fransızca dilinde de promotion kelimesinden dilimize giren kelime, en kısa anlamı ile tanıtım ürünlerini içerir.

Promosyon Nedir?

Promosyon bir diğer anlamı ile eşantiyon, tanıtım ürünleri anlamına gelir. Firmalar, kendilerini tanıtmak ve ürünlerini pazarlamak için potansiyel müşterilerine ulaşmak ya da tedarikçilerine sunmak için promosyon araçlarını kullanır. Büyük bir hız ile gelişen ticari dünyada firmaların öncelikleri kendilerini ve ürünlerini en doğru şekilde tanıtıp, müşterilerinin beğenisini kazanmak oluyor. Bu beğeniyi kazanmak için farklı promosyon ürünleri üretimi en etkili yöntemlerden birisi oluyor.

Promosyon Ürünlerinin Kullanımları

Hedef kitlenin ilgisini çekip onlar potansiyel müşteriye döndürmek için her firmanın kıyasıya çabası bulunur. Firmalar, kurumlar, dernekler hatta siyasi partiler de kendi kitlesinin yanı sıra farklı kitlenin de ilgisini çekmek amacı ile cazip olduğu kadar kullanılabilir ürünler oluştururlar. Diğer bir yandan da firmalar özel günler, yılbaşı, resmi ya da dini bayramlarda, genel veya yerel seçimlerde

Sıradaki Haberi Oku  CAPİTAL 500’DEN RÖNESANS’A ‘EN FAZLA ÇALIŞANI OLAN ŞİRKET’ ÖDÜLÜ
promosyon metal kalem gibi eşantiyon ürünler ile müşterilerine erişir. Bu anlamda promosyon ajanda, bardak gibi kullanılabilir ürünlerin yanı sıra powerbank ve usb bellek gibi teknolojik ürünler de yaparlar.