Genel

Profesyonel Market Tanıtım Ajansı

Pazarlama ve sunum, müşteri davranışları üzerinde çok önemli bir etkiye sahiptir. Marketler, yüzlerce ürün satışı yapmaktadır. Dönemsel olarak, öne çıkarılması gereken ürünler olabiliyor. Bu noktada, firma devreye giriyor. Firmanın profesyonel çözüme yönelik yaklaşımı market tanıtım ajansları arasında fark yaratmasını sağlıyor. Firma, çalışmasını 3 aşamada gerçekleştiriyor.

*Üretme

*Çözüm

*Raporlama

Firma, doğru zamanda, doğru yerde olması gereken ürünler için planlama yapıyor. Bunun ardından firma, planlamayı, hedefe ulaştıracak uygulama aşamasına geçiyor. Bu aşamada en iyi sonuçlara ulaşabilmek için firma, en yeni ekipmanlarla faaliyet gösteriyor. Ayrıca, tanıtımın maksimum fayda sağlaması adına, çalışanlarına sürekli kurum içi eğitim veriyor. Son aşama ise raporlama aşamasıdır. Plandan önce yapılan analizlerin, plan sonrası yapılan analizlerle ne derece uyumlu olduğu, karşılaştırılır. Ortaya çıkan değişiklikler raporlanır. Bunun yanı sıra, ürün çeşitlerinin analizleri yapılıyor. Karlılık ve stok analizleri de yapılıyor. Market için yapılan tanıtım etkinliğinin karlılığa ne kadar etki ettiği analiz ediliyor ve raporlanıyor. Böylelikle, yapılan çalışmasının ne yönde sonuç verdiği şeffaf bir şekilde görülebiliyor.

Sıradaki Haberi Oku  Garantili Servis Hizmetleri

Market Tanıtım Ajansı

Market tanıtım elemanı, markette yer alan bazı ürünlerin profesyonel olarak tanıtımı yapan görevlilerdir. Tanıtım genellikle, market içinde kurulan bir stantta yapılır. Market tanıtım elemanı söz konusu ürünün tüm özelliklerine hakimdir. O an marketteki müşterilere, o ürünün özelliklerini, iyi ve farklı yanlarını anlatarak, o kişilerin ürünü satın almasını sağlamaya çalışır. Market tanıtım görevlisi, ajans tarafından gönderilmiş ve temel eğitimleri de ajans tarafından verilmiş olduğundan müşterilere nasıl davranması gerektiğini bilir. Bu sebeple, görevli, market müşterilerine ısrarcı olmaz. Onlara iki aşamada ulaşmaya çalışır.

*Tadım yaptırır

*Tadım yapan müşteriye ürünü satmaya çalışır

*Farklı ürünler için bu çalışmalar yapılır, tadılmayacak ürünleri, müşterinin test etmesini sağlamaya çalışır

Sıradaki Haberi Oku  Vatanmed Ceo'su Uğur Öztürk

Müşteri, söz konusu ürünü beğendi ise fiyatını sorup, ilgilenmeye başlayacaktır. Bazı durumlarda müşteri, ürünü beğenir ama o an için satın almaz. Ancak, aklında o ürüne ilişkin bir kalite algısı oluşur. İşte bu nedenle, firmanın sunduğu hizmet, market tanıtım ajansları izmir kapsamında son derece etkili bir reklam yöntemidir. Tanıtım, büyük oranda satışa dönüşür, satışa dönüşmese bile ürünün marka bilinirliği artar.