Kariyer, kişinin mesleki anlamda kendini geliştirme sürecidir. İnsanın yaşadığı hayatının tüm alanını kapsayan ve aslında sahip olmuş olduğu bir yetenek üzerinde sürekli olarak kendini geliştirmesi ve hiçbir zaman dur durak bilmeden tüm eksiklerini tespit ederek özellikle o alanda tüm gücünü sarf etmesi demektir. Teknik ya da akademik olarak veya yaşamış olduğumuz hayat içerisinde pratik bir şekilde ortaya konabilecek her türlü planlı programda ve ileriye dönük olarak gerçekleştirilen çabadır. Çabayı kariyer kelimesi içerisinde düşünebiliriz. İş hayatında özellikle duymuş olduğumuz bu kariyer kelimesi kişilerin eğitim sürecine başladıkları dönemden itibaren aslında oluşmaya başlayan ve zemini orada bulunan bir süreçtir.

 

Bir kişinin herhangi bir alanda iyi olması ve iyi olduğu alan üzerinde yapmış olduğu ve kendine katmış olduğu her türlü gelişim aşaması kariyerini geliştirmek olarak da ifade edilir. Tüm hayatı kapsayacak olan bu kariyer sürecinde özellikle iş bulabilmek, önemli bir iş sahibi olup belirli bir kariyer yapabilmek kariyer hayatı içerisinde belirli bir noktaya gelebilmek gelişim anlamın da doğru orantılıdır.

Sıradaki Haberi Oku  Güven Temelli İlişkiler

 

Kariyer.net Sitesi

Türkiye üzerinden faaliyet gösteren ve kişilerin iş bulma olanaklarını büyük ve detaylı bir şekilde güvenilir bir platformda sunan bir hizmet sitesidir. Site içerisinde üye olarak, üye girişi kısmını kullanıp isterseniz iş isteyen kişi konumunda, isterseniz işveren kişi konumunda hesap oluşturabilirsiniz. Oldukça farklı iç dinamiklere sahip olan bu site sayesinde staj işleri, part-time işler ya da düzenli rutin işleri işlere sahip olmuş çok sayıda kişiyi de görebilmektesiniz. Oldukça fazla sektör alanını içeren bu siteyi Türkiye’nin her yerinden çeşitli markaların ve bu markaların içerisinde duyulmuş olan markaların da bulunduğunu göz önünde bulundurmalıyız. Bu markaların iş tekliflerini site içerisinde üye olan kişiler ile iletişime geçilmesini sağlayarak sunmaktadır.

Sıradaki Haberi Oku  Demir, Çelik ve Metal Ürünleri Satışı

 

Yaşamınızda hedeflemiş olduğunuz belirli bir iş planı bulunuyorsa etrafta bir araştırma yapmalı ve kariyer sitelerine özellikle göz atmalısınız. https://www.yeniakit.com.tr/haber/kariyer-1367359.html