Genel

Araç Kaskosu Bitmeden Yenilenir Mi?

Araç Kaskosu Bitmeden Yenilenir Mi?

 

Araç sahipleri, sigorta süresi bitmeden sigorta poliçelerini yenileyebilirler. Ancak bu durumda mevcut taşıma sigortanız süresi bitene kadar devam eder. Poliçe süresi sona erdiğinde yeni sigorta yürürlüğe girer. Genel olarak, araba sigortası ve yasal trafik sigortası kombinasyonu, çeşitli kaza durumlarında hem araç hem de araç sahipleri, diğer araçlar ve insanların ekonomik güvenliğini sağlar. Bu nedenle hem trafik sigortası hem de trafik sigortası önemli konulardır.

Kasko Sigorta Süresi Ne Kadardır?

Sigortambir sigorta poliçeleri genellikle öğlen başlar ve tam bir yıl sonra öğlen biter. Sigorta süresi, poliçede belirtilen tarihte başlar ve aksi belirtilmedikçe 365 gündür. Ancak burada sokak kavramına dikkat etmek önemlidir. Artık yıllar, yılda 365 gün altı saat ve ardından 366 gün olmak üzere dört yılda bir gerçekleşir. Araba sigortası hakkında bilmeniz gereken bir şey, sigorta şirketinin iptal hakkının olmasıdır. Çoğu durumda, sigorta poliçesinin imzalanmasından itibaren 30 gün içinde prim ödenmezse, sigorta şirketi sigortayı iptal etme hakkını saklı tutar. Bu gibi durumlarda araç kazası durumunda sürücü sigortadan yararlanamayacaktır.

Sıradaki Haberi Oku  Pierre Cardin Üyelik

 

Bu kapsamda; kapsamlı kasko sigortası yaptırmadan önce, sigorta süresi ve ödeme planına dikkat edilmesi önemlidir. Tam sigorta genellikle genişletilmiş araba sigortası olarak adlandırılır. Bu sigorta, araçtaki olası olumsuz durumları kapsama özelliğine sahiptir. Aracınızın çalınması, kazara veya yanması durumunda aracınızı uzatılmış sigorta ile koruyabilirsiniz. Araç hasar durumlarının yanı sıra patlama, doğal afet ve saldırı durumları da sigorta kapsamındadır. Sigorta poliçeleri, bir kaza durumunda sigorta şirketlerini de destekler. Bir kaza yaralanması durumunda, tedavi masraflarından siz sorumlu olacaksınız. Ayrıca 16-65 yaş arasındaki kişiler, maluliyet, ölüm veya çalışamama durumlarında sigortalıdır.

 

Araç satıldığında sigorta durumu sadece gerçek kişiler içindir. Bu nedenle yeni araç sahiplerinin sigorta için yeniden araç kasko teklifi istemeleri gerekecektir. Bu sadece sigorta şirketi ile araç sahibi arasında paylaşılır. Araba satan insanlar zaten sahip oldukları sigorta hakkında endişelenmemelidir. Sigorta şirketi ile yapılan sözleşmeye bağlı olarak, sözleşme sona ermeden aracın satılması durumunda kasko sigortası sona erer. Günün geri kalanının ücreti de kişiye iade edilecektir. Araç satıldığında kişilere maddi bir zararı olmaz.

Sıradaki Haberi Oku  Beta İş Ekipmanları İle Güvenli Çalışma

 

Ayrıca iade kargo ücreti alarak sorunsuz bir işlem gerçekleştirebilirsiniz. Önceden sigortalı kullanılmış bir araç satın aldıysanız, hasarın durumuna ve aracın yaşına bağlı olarak aracınızı yeniden sigorta ettirmeniz gerekecektir. Aracın onarıma ihtiyacı varsa poliçe politikası çerçevesinde yapılacaktır. Sigortalı, sigortalının belirttiği servis noktasında onarım yapacaksa, onarım bu güzergâh üzerinden yapılacaktır.

 

Taşıma sigortasının zorunlu olarak yenilenmesi ve kasko teklif al için herhangi bir son tarih veya düzenleme yoktur.  Sadece mevcut sigortanızın süresi dolmadan dikkatli olmanız gerekir.  Güncelleme gerekiyor. Aksi takdirde, olası bir spin veya kaza durumunda sigortalı ağır cezalarla karşı karşıya kalacaktır. Taşıma sigortası uzatma başvurusu yapıldıktan sonra sigorta şirketi prim ödeme aşamasında çeşitli şekillerde indirimler sunar.

Sıradaki Haberi Oku  Reklam Ürünlerinde En Yeni Tasarımlar