Genel

Anlaşmalı Boşanma Davasında Başvuru Nereye Yapılır?

Türk Medeni Kanunu’na göre boşanma davalarının aile mahkemelerine bildirilerek hâkim karşısında boşanılmasına dair kanun yer almaktadır. Günümüzde eşler, boşanma davası açtıktan sonra kendi haklarını savunacakları bir boşanma avukatı ile beraber davalara girmekte, bu süreçleri sürdürmektedir. Bununla ilgili olarak anlaşmalı boşanma için başvuru yapacağınız. yer aile mahkemeleri olacaktır. Eğer anlaşmalı boşanma davası açılacaksa, bunun için doğrudan mutabık kalınan herhangi bir aile mahkemesinde de başvuru yapılarak dava açılabilir ve buna göre boşanma süreçleri ilerletilebilir.

İki tarafında mutabık kalarak açacağı dava olan anlaşmalı boşanmalarda en iyi boşanma avukatı ile beraber davayı sürdürürken kendi isteklerinizi ve ihtiyaçlarınıza uygun şekilde de duruşmalarınızın gerçekleşmesini sağlarsınız. Bununla beraber anlaşmalı boşanmalarda dava için başvuracağınız yer aile mahkemeleri olurken bu konuda da direkt olarak hem maddi hem de manevi haklarınızın korunması için de boşanma avukatınızdan yardım alabiliyorsunuz.

Sıradaki Haberi Oku  Spice

Anlaşmalı boşanma davasında tarafların boşanmak için anlaşmış ve buna göre tek imzalı protokolü hakime sunmaları gerekir. Bu süreçlerde avukat gerek yoktur gibi bir algı olsa da bireylerin kendilerine ait haklarını koruyabilmeleri, maddi ve manevi haklarının neler olduğuyla ilgili tüm süreçlerini işlemeleri bu konuda çok önemlidir. Bundan dolayı da gerek boşanma davası gerek anlaşmalı ya da çekişmeli fark etmeksizin tüm davalarda maddi ve manevi tazminatınızı bilerek uygun bir süreç işlettirmek için boşanma davalarınızda başvuruyu en iyi şartlarda, avukatınızla beraber aile mahkemesine yapmalısınız.