Ekonomi

Tost yaparak başladığı işte lokanta işletmecisi oldu

Karakoyunlu İlçesi’nde yaşayan Hanım Kızıl (39), TIR şoförü olan eşi Oğuz’a yardımcı olmak için 7öncebir büfede tost yapıp satmaya başladı. Bir süre sonra işini büyüten 2 çocuk annesi Hanım Kızıl,yemekleri hizmeti verdiği lokanta açtı. Karakoyunlu ilçesindeki ilk velokanta olan işletmesinde 2 kadın çalışanıyla müşterilerine hizmet veren Kızıl, eşine aldırdığı döner makinesiyle döner kesmeye de başladı. Sırada kebap çeşitleri olduğunueden Kızıl, genelde ilçede çalışan memur kesiminin lokantadan yararlandığını söyledi.

“BAYANLAR EKONOMİYE KATKI SAĞLAMALI”

Yemek için Iğdır ‘dan bile lokantasına gelenlerin bulunduğunu kaydeden Kızıl, “Hiçbir yerden destek almadım. Kendi imkanlarımla, çalışmamla bu seviyeye geldim. İnsan istiyorsa işini sevsin her işi başarabilir. Benim için önce hizmet, temizlik geliyor. Müşterilerimizin durumundan dolayı memnunum. Çevreden gelipyemeleri beni gururlandırıyor. Herkesin zevkine görepişiriyorum. Yakında kebap çeşidine başlayacağım. İstek var. Fiyatlarımız herkese uygun. Ben okumadım bir iş yapamam demek yanlış, benmezunuyum. Çocuklarımı büyüttüm bu işe başladım. İnsan bir iş yapmalı. Bayan evde otururyapar düşüncesi değişmeli bayanlar ekonomiye katkı sağlamalı. Karakoyunlu ilçesindelokantayız, bizim işletmemiz olmasa insanlar Iğdır’a gidecek ya da bisküvi ile karnını doyuracak” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Altını olanlar dikkat! İşte gram, çeyrek ve cumhuriyet altını fiyatları

MÜŞTERİLER YEMEKLERDEN MEMNUN

Hanım Kızıl’ın yemeklerini beğendiklerini söyleyen müşteriler, “Yemekler çok güzel ve fiyatları uygun. Öğretmenler, memurlar, işçiler olarak gelipyiyoruz. Hemhem de lezzetli” dedi.

Kaynak: DHA