Ekonomi

Rus turistlerin yeni gözdesi belli oldu! Ege Bölgesinde rezervasyonlar arttı

HerAntalya ve Alanya‘ya akın eden Rus turistlerin yeni tatil rotası Ege Bölgesi oldu. Rusya Tur Operatörleri Birliği tarafından Rus turistlerin Türkiye’nin Ege kıyılarındaki tatil yerlerini artık daha sık tercih ettikleri ve bu ilginin giderek arttığı belirtildi.

EGE’DE ARTIŞ VAR

Diğer yandan Muğla Büyükşehir Belediyesi, bu yılın 10 aylık döneminde Rusya’dan 513 bin tatilcinin bu bölgedeki tatil yerlerini tercih ettiğini, bu sayıda, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 28.6’lik atış olduğunu bildirdi.

“DALAMAN, FETHİYE, BODRUM…”

Rusoperatörleri de, müşterilerinin Ege bölgesinde yerDalaman, Fethiye, Ölüdeniz, Marmaris, Bodrum, İzmir, Kuşadası, Didim ve Çeşme’deki otellere ilgisinin giderek arttığınıetti. Buradaki tatil yerleri içinsatışı yapan 5şirketin 3’ü, bu yılki taleptebir artış olduğunu, diğer ikisi ise ülkenin bu bölgesine olan talebin istikrarını koruduğunu kaydetti.

Sıradaki Haberi Oku  Dünyanın en büyük seracılık fuarı Antalyada başladı

KAÇ PARAYA REZERVASYON YAPILIYOR?

Geçen yaz döneminde bu bölgede 80-130 bin ruble (1250-2000 dolar) karşılığında 2 kişinin 1 haftalık tatil yapabildiğiediliyor.

Gelecek yaz dönemi için başlatılan erken rezervasyon kampanyası da Ege bölgesine olan talebin kalıcı olduğunu gösterdi. Büyükoperatörlerinden bir tanesi, bu yılkisatışlarının geçen yılın iki katı olduğunu vurguladı. Kampanya kasamında 2 kişinin 1 haftalık tatili 60-80 bin rubleye (950-1250 dolar) yapabileceği belirtildi.

Haber Videosu: Ege Bölgesi’ne Rus turistler akın ediyor!