Ekonomi

Paykwik Nedir?

Paykwik Nedir?

Paykwik sanal alışverişlerin güvenli hale gelmesini sağlar. Kişisel bilgilerin korumak için Paykwik kart, normal kartlar gibi 16 haneli PİN kodu ile güvenilir ödeme yapılabilir. Bu tek kullanımlık hakkına sahip elekronik para kartı kullandıktan sonra otomatik olarak kendini imha eder, ikinci defa kart kullanılamaz.

Bu paykwik kart, yasal olan tüm alışveriş sitelerinde kredi kartına alternatif alarakukash, paysafecard, paykasa ve astropay gibi elektronik ödeme kartıdır. Dünyanın bir çok ülkesinde alışveriş ödemelerini güvenli şekilde yapmasını sağlayan bu elektronik kart ile bilgilerinizi paylaşmanıza gerek yoktur. Sadece satın alınan kupon kodunu ilgili alana yazarak güvenli bir şekilde alışverişinizi yapabilirsiniz.

Paykwik’ten Paranızı Nasıl Çekebilirsiniz?

Sıradaki Haberi Oku  Gauguinin Te Bourao II tablosu 10,5 milyon dolara alıcı buldu

Mobil ödeme, kredi kartı ve banka kartınızı kullanarak ödeme kartını güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Paykwik sitesinden seçtiğiniz kartınızın kendi ülkenizin para birimine göre ayarlayarak müşteri temsilcimizden hesap numaramızı öğrendikten sonra ödeme gerçekleştirilir.

Maksimum 15 dakika içerisinde e-posta hesabınıza gelen paykwik kodunu, geçerli olan tüm sitelerde kullanabilirsiniz.

Paykwik kullanıcılarının dikkat etmeleri gereken en temel unsurlarından biri ise ödeme şekli hangi tip elektronik kart ile olursa olsun, paykwik kart ile yapılmaktadır.

Para yükleme işleminin sonunda paranızın olduğu siteden paranızı “Paykwik kodu” şeklinde isteyiniz.

Mevcut sistemdeki paranız Euro (€) cinsinden kartınızın olduğu hesaba yatırılır. Hesabınızdaki paykwik kodunu TL cinsine dönüştürmek için yapmanız gereken hizmetimiz “Paykwik bozdurma” hizmetimizdir.

Sıradaki Haberi Oku  Kredi çekmeyi düşünenler dikkat! İşte banka banka güncel faiz oranları

Paykwik Hangi Bankalarda Geçerlidir?

Kart satın alırken kullanabileceğiniz bankalar bunlardır;

Deniz Bank, PayPal, Garanti Bankası, Finans Bank, Akbank, Yapı kredi, İş Bankası, İNG Bank, Vakıf Bank ve Teb bankası Halk Bank.

Paykwik Kartı Güvenli mi?

Paykwik kart ile güvenli alışveriş yapabilirsiniz. Paykwik internet ortamında “E-pin” diye adlandırılmıştır.

Güven noktasında şüpheye düşmenizi engellemiş bir elektronik kart sistemidir. Ürün alışverişlerinde, online oyun ve uygulama alışverişlerinde ve diğer alanlarda ödeme yaparken kredi kartınızı kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırmıştır. Paykwik alabileceğiniz kart değerleri; 10€, 15€, 20€, 50€, 100€, 150€, 200€, 250€, 500€, 1000€ ve 2000€ belirtilen bu miktarları resmi bayilerimizden satın alıp işlem yapabilirsiniz.