Ekonomi, Gündem, Teknoloji

Paykwik

Değişmeyen tek şey değişim gerçeğinden yola çıkıldığında insanların yaşamında sürekli olarak karşılarına çıkan farklı farklı eskiden yaşamlarında olmayan olgular var. Özellikle teknoloji ve alışveriş noktasında insanların karşısına çıkan olgular var ki bunların bazıları insanların yaşamını ciddi anlamda kolaylaştırıyor. Bu olguların bazıları yerel bazda yaşamlarımızı kolaylaştırır iken bazıları ise dünyanın her yerinde insanların yaşamını son derece olumlu biçimde etkiliyor.

İşte onlardan bir tanesi Paykwik. Bilmeyenler açısından ifade etmek gerekir ise sanal alemde yeni internet üzerinde alışveriş yapmak, sanal alemde oyun oynamak için geliştirilen ve tamamen online olarak kullanılan gerçek yaşamda geçerliliği olmayan para kartlarıdır. Migros gibi marketlerin verdiği kartlar mantığı ile kullanılırlar. Yani içerisine yüklenen para bitene dek kullanmak mümkündür. İçinde olan miktar bittiği zaman ise kullanılma şansı yoktur.  Son derece güvenli olan kartlardır. Kişiler bu kartları alırken kendilerine ait herhangi bir bilgi istenmez. Kartın üzerinde herhangi kişisel bir bilgi yer almaz. Kart olarak bakıldığında toplamda 16 haneli ön yüzeyinde kart numarası vardır. Arka yüzeyinde 3 haneli kart numarası yer alır. İçerisine yüklenen miktar bittiğinde kendini imha eder. Yeniden kullanılma ya da ek kart çıkarılma şansı yoktur. İçinde olan para bitene dek kullanılır.

Sıradaki Haberi Oku  VİOP 30 Endeksi

Paykwiknoktasında alınabilecek miktarlar ve güncel kurlar aşağıda ifade edildiği biçimdedir. Altta belirtilen döviz kurları TL bazında o günkü kurların değişmesine göre farklılıklar gösterebilmektedir.

Paykwik alınırken mutlaka alanında yetkili olan satış noktalarından alımına gidilmelidir. Bu noktada da son derece dikkatli olmakta fayda vardır.