Ekonomi

Kalite Yönetim Sistemi İçin Uzaktan Eğitim

En iyi uygulamaları ve ISO denetimlerine nasıl hazırlanacağınızı ve yürüteceğinizi öğrenin veya şirketinizin standartlarına göre uyumluluğu değerlendirebilmeniz için dahili veya baş denetçi olarak eğitim alın. ISO standartları hakkında daha fazla bilgi edinmek veya Sertifikalı Kalite Denetçisi sınavımıza hazırlanmak için kurslarımızı kullanın. Eğitimlerimiz, ihtiyaçlarınıza uygun olarak yüz yüze, sanal çevrimiçi veya e-öğrenme olarak birçok formatta sunulmaktadır.

Online yapılacak iki günlük iç denetçi kursu, ISO 9001:2015 gerekliliklerine göre iç denetimler gerçekleştirmek için gerekli becerilere ihtiyacınız varsa çok önemlidir. Düzeltici eylemi nasıl planlayacağınızı, hazırlayacağınızı, değerlendireceğinizi ve uygulayacağınızı size öğretecektir.

İç denetimler, bir onayı desteklemek için planlı aralıklarla düzenli denetimlerin yapılmasını şart koşan ISO 9001 gerekliliklerini karşılar. Düzgün bir şekilde yürütülen bir iç denetim, aynı zamanda kurumsal performansı ve kalite yönetim sisteminizi iyileştirebilir.

Sıradaki Haberi Oku  Erdoğandan EYT açıklaması: Ülkemize bir kazanımı yok

Ayrıca bağımsız üçüncü taraf kalite yönetim sistemi belgelendirme denetimlerinde en az iki eğitimli iç denetçi olması tercih nedenidir.

Uzaktan eğitimler giderek daha fazla ön plana çıkmakla birlikte geleceğin dünyası metaverse içinde de uzaktan sanal gerçeklik gözlükleriyle ISO kalite eğitimleri muhtemelen olması gereken yeri alacaktır.

Hangi Uzaktan Eğitimi Almalısınız?

ISO 9001 kalite yönetim sistemi uzaktan eğitimleriyle ilgili ADL uluslararası belgelendirme ve eğitim firması ihtiyaç duyulan tüm teknolojik alt yapı ve yazılım yatırımlarını gerçekleştirmektedir. Gelişen teknolojik imkanları değerlendiren firmaların bu konuda atması gereken adımları izlemesi yerinde bir karar olacaktır.

ISO eğitimlerinde baş denetçi ünvanı almak için IRCA onaylı belge edinmeniz ve ISO 19011 baş denetçi eğitimlerine katılmanız gerekir. Ayrıca eğitim sonunda gerçek denetimlerde görev almak ve IRCA sınavından başarıyla geçmek gerekmektedir.

Sıradaki Haberi Oku  Yargıtaydan müdürlere kötü haber: Fazla mesai ücreti ödenmez

IRCA Sertifikalı KYS Denetçi Eğitimi kursları, bir kuruluşun kalite yönetim sistemlerinin uygunluğunu ve performansını değerlendirmek için sizi donatacaktır.

Kalite yönetim sistemi yolculuğunuza yeni başlıyorsanız, sahip olduklarınızı geliştirmek istiyorsanız, yönetim sisteminizin belirli bir yönüne odaklanmak istiyorsanız veya resmi bir nitelik kazanmak isteyen deneyimli bir uygulayıcıysanız, mutlaka size uygun bir kursu vardır. Kalite ve öğrenme hedeflerinizi karşılamak için bu kurslar kariyer amaçlı olarak gereklilik arz ederler.

Neticede hemen her sektörde kalite yönetim sistemi uygulayıcıları olan kalite sorumlularının iç denetçi yetkinliği için eğitim katılım sertifikası sahibi olmasında yarar bulunuyor.