Ekonomi

İpek Böceği Desteği

İpek Böceği Desteği

Son yıllarda popüler hale gelen mesleklerden biri olmuştur. Yoğun olarak üretimi sağlanan yerler; Bursa, Bilecik, Eskişehir, Antalya illeridir. Ne kadar 2000’li yıllardan bu yana hızla üretimi düşüşe uğrasa da devlet desteği sayesinde tekrar canlanmaya başlamıştır. Bu vesile ile istihdama çok iyi bir katkı sağlıyor. İpek böceği desteği alınması için elbette belli başlı şartları vardır. Olmazsa olmaz şart ise, en az 3 yıl bu işi yürütmekten geçmektedir.

İpek Böceği İçin Sermaye

Öncelikle üretimin sağlanması için belli bir sermaye gerekmektedir. Eğer böyle bir imkanı yoksa bir üreticinin devlet desteği ile verilen kredilerin bir kısmı hibe edilerek katkı sağlanmaktadır. Ödemelerdeki gecikmelerden dolayı bloke olmuş banka kart sahipleri için çözümler vardır. Ziraat sim kart bloke kaldırma başvuru ve gerekçeler ile birlikte kaldırılabilir. Böylelikle üretim hızı artmış oluyor.

Sıradaki Haberi Oku  İstanbulda sahte banka kuran vurguncuların oyununu BDDK bozdu

Öğrenciler de unutulmamış. Onların ihtiyaçlarını da unutmayan banka olan Ziraat Bankası, öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasındadır. Kimi öğrenci de bu kart sayesinde üretim yapmaktadır.