Ekonomi

CHPli Arıktan AK Parti Kayseri milletvekillerine pastırmaya sahip çıkma çağrısı

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Kastamonu’nun pastırmasının Kayseri’ninkinden daha iyi olduğuna yönelik sözlerini değerlendirdi. “Pastırma denince akla Kayseri gelir” diyen Çetin, AK Partili Kayseri milletvekillerine, “Pastırmanıza, sucuğunuza sahip çıkın” diye çağrıda bulundu.

“KAYSERİ PASTIRMASI BİR NUMARADIR”

Çetin Arık, getirdiği Kayseri pastırmasını önce kendisi yedi, daha sonra gazetecilere ikram etti.

Kayserililer olarak bu kıyaslamayaveremediklerinieden Arık, “Dünya alem bilir ki pastırma, sucuk deyince akla Kayseri gelir. Kastamonu’nun pastırması da çok güzeldir, lezzetlidirKayseri pastırması, lezzet, görüntü olarak bir numaradır.” dedi.

“KAYSERİ’YE OLAN BU DÜŞMANLIK NİYE?”

Kayserililer’in çok alındığını, AK Partili ve MHP’li milletvekillerinin buna ilişkinyapmadığını söyleyen Arık, “Acaba Erdoğan’ın bilinçaltında Abdullah Gül sendromu mu var? Kayseri’ye olan bu düşmanlık niye? AK Parti’nin Kayseri milletvekillerine çağrıda bulunmak istiyorum; elinizde bir pastırmanız, sucuğunuz vardı; devletten yatırım alamıyorsunuz, gelin pastırmanıza, sucuğunuza sahip çıkın” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Metroda ürküten ölçüm! Hava kirliliği sınır değerlerin altında

Kaynak: AA