Ekonomi

Bakanlık, Atlasglobalın yolcuları mağdur edip etmeyeceğini yakından takip edecek

Türkiye’nin özel hava yolu şirketlerinden Atlasglobal’ın 21 Aralık tarihine kadar geçici olarak operasyonlaraverildiğini duyurmasının ardındanhakkında bir açıklamada Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından geldi. Bakanlık, şirketin biletyolcuların mağduriyetlerini giderip gidermediğinin yakından takip edileceğini duyurdu.

Bakanlık’tan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Atlas Global Havayolları, 21 Aralık 2019 tarihine kadar tarifeli uçuşlarını durdurduğunu açıklamıştır. Firma, söz konusu dönem içinde uçuşunu yapamayan yolcularla ilgili bilgileri 15 Aralık 2019 tarihine kadar tespit ederek, söz konusu süreç nedeniyle oluşabilecek mağduriyetleri gidereceğini bildirmiştir. Atlas Global Havayolları’nın belirttiği süre içerisinde biletyolcuların mağduriyetlerini giderip gidermediği, Bakanlığımızca yakından takip edilecektir”

NE OLMUŞTU?

Atlasglobal, 2016 yılından itibaren başlayan ekonomik dalgalanma ve İstanbul Havalimanı’ndaki artan maliyetler nedeniyle dün geceden itibaren uçuşlarını durdurduğunu ve 21 Aralık’a kadar sefer icra edilemeyeceğini açıkladı.

Sıradaki Haberi Oku  Adalet Bakanlığının yaptığı arabuluculuk sınavına 200 milletvekilinin de girdiği ortaya çıktı

Atlasglobalhakkında şu açıklamayı yapmıştı:

“Hava yolumuz tarafından alınan karar ile sizlere farklı bir uçuş deneyimi sunabilmek amacıyla yeniden yapılanma sürecine girmiş bulunmaktayız. 26 Kasım 2019 itibariyle 21 Aralık 2019 tarihine kadar geçici süreyle operasyonlarımızaverilmiştir. Bu süreçte uçuşu gerçekleştirilemeyen yolcularımızın satın aldıkları biletleriyle ilgili 15 Aralık 2019 tarihine kadartespitler tarafımızca yapılacaktır.

16 ARALIK’TA YENİ DUYURU YAPILACAK

Sizyolcularımızın iade ve değişiklik talepleri ile ilgili uygulanacak işlemler 16 Aralık 2019 tarihinde web sitemiz üzerinden duyurulacaktır. Konu ile ilgili sorularınızı ve taleplerinizi callcenter@atlasglb.com e-posta adresine PNR numarasıylailetebilirsiniz. Web sitemizden ve diğer satış kanallarımızdan bilet satış işlemleri 16 Aralık 2019 tarihine kadar kapalı tutulacaktır.”

Haber Videosu: Bakanlık, Atlasglobal’ın yolcuları mağdur edip etmeyeceğini yakından takip edecek

Sıradaki Haberi Oku  ABDli fast-food devi Burger King, KKTCde Rum ambargosunu deldi