Borsa

Gürkan Siviş Pandemi Bitiyor Kaldığımız Yerden Devam Edelim

 

Küresel anlamda yaşanan koronavirüs pandemisi gayrimenkul sektörünü de olumsuz etkiledi. Evde daha uzun zaman geçirmek durumunda kalan insanlar, pandeminin bitmesiyle birlikte yeniden eski iş ve yaşam süreçlerine kavuşmaya başladı. Bu konuda “Pandemi bitiyor, kaldığımız yerden devam edelim” diyen Mülk Kaynak Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Siviş , gayrimenkul sektörünün yeniden hareketlenmeye başladığını vurguladı.

Pandemi sürecinden sonra insanların ev ve ofis tercihlerinde değişiklikler olması bekleniyor. Ofis piyasasının bu dönemde olumlu ya da olumsuz etkileneceği merakla takip ediliyor. Daha küçük boyutlarda ancak daha fazla oda sayısına sahip evler de pandemi sonrasında talep gören konutlar arasında yer alıyor. Evden çalışma verimliliğini arttırmak için geliştirilen bu yöntemlerin, pandemi bitişi ile birlikte hayatımızda kalıcı olması bekleniyor.

Sıradaki Haberi Oku  Arz Ne Demektir? Halka Arz Ne Anlama Gelir?

Evden Çalışma Sürecinin Gayrimenkul Sektörüne Etkisi

Koronavirüs salgını sebebiyle evden çalışma süreçleri hız kazandı. Pek çok sektörde kalıcı evden çalışma sistemine geçişler yaşanıyor. Bu yüzden gayrimenkul sektöründe de bazı değişimler olduğunu belirten Mülk Kaynak Yönetim Kurulu Üyesi Gürkan Siviş , evlerin fiziksel koşullarının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini kaydetti. evin iç mekanında hava, nem, ısı ve gün ışığı gibi fiziksel koşulların tüm gün evde zaman geçirmeye yönelik alt yapıya sahip olması gerektiğini hatırlattı.

Öte yandan araç kullanmadan çıkıp yakın merkezlerden alışveriş yapma fırsatı sunan çeşitli kentsel donatılarla desteklenen evlere taleplerin artması bekleniyor. Yaya olarak ulaşım kolaylığı sağlayan konumlardaki evler, pandemi sonrasında büyük talep görüyor. Konuta talebin yeniden artmaya başladığına dikkat çeken Mülk Kaynak Yönetim Kurulu Üyesi Gürkan Siviş , bu süreçte konut seçimi yaparken yeni kriterlere uygun hareket edilmesi gerektiğini vurguladı.

Sıradaki Haberi Oku  E-ticarete Talep Büyüyor

Konut Sektöründe Yeni Bakış Açıları

Deneyimli emlak danışmanı Gürkan Siviş , konutların evden çalışma süreçlerinden bağımsız olarak bazı özelliklere sahip olması gerektiğini söyledi. Küresel salgın yüzünden değişen bakış açıları konut seçiminde önemli bir rol oynuyor. Mülk sahiplerinin de değişen müşteri talepleri karşısında doğru adımı atmaları için deneyimli gayrimenkul danışmanlarından profesyonel hizmet alması gerekiyor. Mülk Kaynak Yönetim Kurulu Üyesi Gürkan Siviş , bu konuda yenilikçi bakış açılarıyla sektörün nabzını tutmaya devam ediyor.

https://www.instagram.com/gurkansivis/